Kullanım & İade Koşulları

1.1. Opiafashion.com sitesinden satın alınan ürünlerin teslimatı yalnızca Türkiye içinde ve Yurtiçi Kargo tarafından gerçekleştirilecek ve yaklaşık 2 ila 4 iş gününde teslim edilecektir. 150 TL üzeri siparişler için teslimat ücretsizdir ve bu tutarın altındaki siparişler için 5,90 TL'dir.


1.2. Bazı durumlarda satın alma işlemi birden fazla teslimat içerebilir, bu durumda siparişler farklı tarihlerde alınacaktır. Bu gibi durumlarda, her teslimata eklenen ürünleri ve teslimat süresini sonuç sayfasında görüntülenecektir: 2 ila 4 veya 8 ila 15 iş günü.


1.3. Ürünün depolarımızda bulunmaması halinde öncelikle tedarik edilebilir olup olmadığı kontrol edilecek, tedarik edilebilir ise ürünün ne kadar sürede tedarik edileceği öğrenilecektir. Teslimat süresi, ürünün Opia tarafından tedarik edilmesi halinde başlar. Her halükarda tedarik süresi 10 günü geçemez. Ürünün tedarik edilmesi gereken hallerde kullanıcıya bildirimde bulunulacak ve tedarik sürecine onay verilmemesi halinde ödenen bedel, yapmış olduğunuz ödeme yöntemi izlenerek iade edilecektir. 


1.4. Satış dönemleri ve promosyonlar esnasında teslimat süresi normalden uzun olabilir.


1.5. Teslimat sorunlarının (yanlış adresler, teslimat adresinde kimsenin bulunmaması, vb.) önüne geçmek için formu doğru şekilde doldurmanız gerekmektedir ve ilgili alana iletişim telefon numarasını yazmanız tavsiye edilir.


1.6. Teslimat maliyeti seçilen teslimat yöntemine göre ve satın alınan ürünlere göre hesaplanır. Kesin nakliye maliyeti alışveriş sepetine her ürün eklendiğinde hesaplanacak ve müşteri tarafından 'Ödemeyi Onayla' düğmesine basılarak sipariş onaylanmadan ve kredi kartı veya banka kartı bilgileri girilmeden önce görüntülenen sipariş özet sayfasında görüntülenecektir.


1.7. Askeri üslere veya posta kutularına teslimat yapılmamaktadır.


1.8. Teslimat ücretleri önceden bildirim yapılmaksızın istendiği zaman değiştirilebilir. Söz konusu değişiklik yardım sayfalarında ve bu Web Sayfasında yayınlanan sözleşmede görüntülendiği anda geçerli hale gelecektir. Her durumda, siparişin verildiği anda görüntülenen teslimat ücretleri geçerli olacaktır.ONLINE DEĞİŞİM VE/VEYA İADE POLİTİKASI


1. Değişim ve/veya iade şartları


1.1. Opia ürünün kullanılmamış veya hasar görmemiş olması şartıyla, müşterileri aldığı üründen memnun kalmamışsa, ürünü 30 (otuz) gün içinde başka bir bedenle değiştirme imkanı sunar.  Sonuç olarak, Opia kullanılmış veya hasarlı ürünlerin (Opia’nın kusuru dışında) değişimini veya iadesini kabul edemez. Hijyen açısından Kozmetik (parfüm, oje), iç giyim, mayo, bikini, takı, ürünlerde iade ve değişim yapılamamaktadır.


1.2. Maskeler, güvenlik ve hijyen nedeniyle değiştirilemez veya iade edilemez.


1.3. Orijinal ambalajı bozulmuş, kullanılmış ve başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi Opia tarafından kabul edilmemektedir. 


1.4. İade prosedürünün başlayabilmesi için iade etmek istediğiniz ürün ile birlikte fatura aslı ve sizdeki tüm kopyaları, ürünün sevk irsaliyesi ya da değişim kartı ile birlikte başvurulması (gönderilmesi) gerekmektedir. Faturasız ürünlerde iade kabul edilmemektedir. Ürün iadesi için kesinlikle, ürünün orijinal etiketlerinin eksiksiz olması, kullanılmamış olması ve size ulaştığı şekilde tüm aksesuarları ile birlikte eksiksiz Opia’ya teslim edilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde ürün, kargo bedeli ALICI’ya ait olmak üzere, ilk gönderim adresine tekrar gönderilecektir. 


1.5. Bir modelin başka bir modelle değiştirilmesi mümkün değildir: yalnızca farklı bir bedenle değişim yapılabilir. Başka bir ürünle değiştirmek için iade prosedürünü takip etmeniz ve yeni bir alım gerçekleştirmeniz gerekir.


1.6. Satın alınan tüm ürünler iade edilirken alıcıya ulaştığı şekilde veyahut ihtimam gösterilerek paketlenmelidir ve iade formunun tam olarak doldurulması gerekir. İade formunun kaybedilmiş olması halinde opiafashion.com internet sitemizde yer alan iade formu doldurularak online başvuru yapılabilir veyahut iade formunun bilgisayar çıktısı alınarak doldurulup ürün kutusuna eklenebilir. 


1.7. Ürününüzün bize ulaşmasını müteakip, yetkililerimiz tarafından yapılacak incelemelerin ardından kullanım hatası gibi nedenlerden kaynaklanan kesin bir aksaklık veya bozulma tespit edilmediği takdirde, yasal süre olan 10 iş günü içerisinde ürün bedeli ödeme yapmış olduğunuz yol izlenerek iade edilir. Bu süre iade ettiğiniz ürünü Opia tarafından teslim alınmasıyla başlayacaktır.


1.8. İade talebiniz onaylandığında tarafınıza mail ile bilgilendirme yapılır. Yetkililerimiz tarafından yapılacak incelemelerin sonucunda iade talebiniz onaylanmaz ise, iade ret nedeni iletilerek iade için gönderdiğiniz ürün(ler) belirttiğiniz teslimat adresine geri gönderilir.


Değişim ve/veya İade Adresimiz:


Opia Turizm Ltd. Şti.

Hurma Mah. 258 Sok. Flamingo Residence No:21 A-1 Konyaaltı/ANTALYA


2. Cayma hakkı


2.1. Alıcının cayma hakkını kullanabilmesi için teslimat tarihinden itibaren 14 gün içinde ürünü iade etmek istediğini satıcıya bildirmesi gerekmektedir. Bu bildirim …..  adresine gönderilen elektronik posta ile yapılır. Aksi uygulamadan anlaşılmıyorsa veyahut Opia daha önceki bir tarihte elektronik postanın ulaştığını kabul etmiyorsa, elektronik postanın ulaşmasını takip eden beşinci gün bildirim yapılmış sayılır. Gönderilen elektronik postaya iade edilmek istenen ürün(ler) ile ilgili bir adet görsel ve iade formunun eklenmesi gerekmektedir. 


2.2. Satıcı, alıcının talebini aldıktan sonra en geç 10 (on) gün içerisinde, ürünü iade alıp ürün bedeli ve iade kargo ücretini alıcıya hiçbir masraf yükletmeksizin ödemekle yükümlüdür.


2.3. Cayma hakkı, iade edilemeyecek nitelikte sayılmış olan ürünler (Kozmetik, parfüm, oje, iç giyim, mayo, bikini, takı)  için geçerli değildir.


3. Caymanın sonuçları


3.1. Cayma halinde, müşteriye satın alma işleminden sonra yapılan teslimat giderleri (müşteri tarafından sunduğumuz en ekonomik genel teslimat dışındaki bir teslimat şeklinin seçilmesinden kaynaklanan ek ücretler hariç olmak üzere) gecikmeksizin ve her durumda işbu sözleşmeden kaynaklanan cayma kararı hakkında bize bilgi verilen tarihten itibaren 10 gün içinde tamamen geri ödenecektir. Ürün teslim alınırken kargo ücreti ALICI tarafından ödenmiş ise bu bedel de aynı süre içerisinde geri ödenir.


3.2. Söz konusu geri ödeme, müşteri tarafından ilk işlemde kullanılan yöntem kullanarak gerçekleştirilir. Hiçbir koşulda müşteri geri ödemeden kaynaklı bir masrafla karşı karşıya kalmayacaktır. 


3.3. Geri ödeme, Opia tarafından ürünler alınana kadar bekletilebilir. 


3.4. Müşteri ürünleri gecikmeksizin veya işbu sözleşmeden kaynaklanan cayma kararı hakkında bize bilgi verilen tarihten itibaren 14 gün içinde doğrudan iade etmeli veya teslim etmelidir. Ürünlerin söz konusu son tarih sona ermeden önce iade edilmesi halinde son tarihe riayet edildiği kabul edilecektir.


4. Geri Ödemeler


4.1. Ürünler alındığı anda Opia ürünlerin iyi durumda olup olmadığını kontrol edecek geri ödeme halinde ürün satın alınırken kullanılan ödeme yöntemi ile aynı yöntem kullanılarak satın alma tutarı iade edilecektir. 


4.2. Geri ödeme süresi iadenizin depolarımız tarafından alındığı tarih itibariyle ödeme yöntemine bağlı olarak 10 iş günü içinde gerçekleştirilecektir. İade edilen ürünlerin durumu kontrol edildikten sonra, müşteri e-posta ile bilgilendirilecektir. İade edilen ürünlerin geri ödemesi her zaman ürün satın alınırken kullanılan ödeme yöntemi ile aynı yöntem kullanılarak gerçekleştirilecektir.


4.3. Opia, yanlışlıkla sipariş edilenden farklı bir ürün göndermesi veya ürünün kalitesinin kabul edilemez olması halinde, hatayı veya kusuru kontrol ettikten sonra iade edilen ürün fiyatını ve orantılı ilk normal posta ücretini iade edecektir.