Gizlilik Koşulları

Sipariş verirken kolaylık yaşamanız için bir takım bilgiler sizin onayınız doğrultusunda, size ait üyelik hesabınızda saklanmaktadır. Opia, alışveriş yaparken kullanmış olduğunuz kişisel bilgileriniz (teslimat/fatura adresleri, telefon numaraları, elektronik posta adresleri, vs.) sadece sipariş takibinizin daha hızlı ve güvenli bir şekilde ulaşmasını sağlamak için kullanılacak olup başka kurum ve kuruluşlarla kesinlikle paylaşılmayacaktır. Opia, yürürlükteki yasalar uyarınca ve idari, adli ve diğer resmi makamların talebi üzerine bu bilgilerin kanunlar çerçevesinde ifşa edilmek zorunda olması halleri hariç; kişisel bilgileri sır saklama yükümlülüğü olarak gizli tutmayı ve gizliliğin sağlanması, sürdürülmesi, gizli bilginin tamamının veya herhangi bir kısmının kamu alanına girmesini veya yetkisiz kullanımını veya üçüncü bir kişiye ifşasını önlemek için gerekli tüm tedbirleri almayı ve gerekli özeni göstermeyi taahhüt eder. 


Opia’ya üçüncü kişilerle ilgili şahsi nitelikteki bilgiler verilmiş olması durumunda söz konusu kişi ya da kişilerin şahsi nitelikteki bilgilerinin işlenmesi ve kullanılması hakkında bilgilendirme ve söz konusu bilgilerin yukarıda belirtilen amaçlarla kullanılması için açık rızalarının alınması sorumluluğu bilgi verene ait olacaktır. Opia’nın verilen bilgilerin bilgi verene ait olup olmadığını araştırma yükümlülüğü yoktur. Bir ürün ya da hediye kartı satın almış olmanız durumunda sizin tarafınızdan verilmiş olan üçüncü kişiye ait şahsi nitelikteki bilgiler yalnızca aşağıdaki amaçlar doğrultusunda kullanılır.


1-Satış sözleşmesine konu ürünün gönderiminin yönetilmesi ve/veya teslimatın takip edilmesi.


2-Opia’ya tarafınızca ya da bilgisi paylaşılan üçüncü kişilerce yöneltilen bir soru ya da öneriyle ilgilenilmesi ve süreç hakkında bilgi verilmesi.


3-Eğer “hediye kupon” ile bağlantılı ürünün iade etmek istemeniz durumunda sizin tarafınızdan verilmiş olan şahsi nitelikteki bilgilerin iade talebi ve ürünlerin kapıdan teslim alınması sürecinin yönetilmesi,


4-İade talebinizin kabul edildiğini onaylama ve ardından e-mail ya da benzeri herhangi başka bir elektronik araç aracılığıyla iade


5-“Hediye kupon” ile bağlantılı alışverişlerde hediye kuponun iadesine ilişkin bilgi verilmesi be “Hediye kupon” iadesi veyahut yeniden “Hediye kupon” temin edilmesi


Kart bilgilerinizi kaydetmeyi tercih etmeniz durumunda, kartın aktive edilmesi ve kullanılması için gerekli bilgilerin kullanılması açık rızanız halinde söz konusudur. Kartın CVV numarası sadece işlem yapılan satış için kullanılacak ve kart bilgilerinin bir parçası olarak kaydedilmeyecek veya daha sonraki bir tarihte kullanılmayacaktır. Bu özelliğin aktive edilmesi daha sonra yapacağınız alışverişlerde (CVV numarası hariç) bilgilerinizin otomatik olarak doldurulmasını sağlayacak ve bu nedenle de her yeni işlemde kart bilgilerinizi yeniden girmeniz gerekmeyecek, bu bilgiler daha sonraki alışverişler için geçerli ve aktif durumda olduğu kabul edilecektir. Dilediğiniz anda kartlarınızı değiştirebilir, kartınızla işlem yapılması için vermiş olduğunuz rızayı geri çekebileceksiniz.


Kart bilgilerinin üçüncü kişiye ait olması hallerinde, kart bilgilerinin kullanılması için açık rızalarının alınması sorumluluğu bilgi verene (kart ile işlem yapana) ait olacaktır. Aksi halde Opia’nın hukuki ya da cezai sorumluluğu olmadığını bilgi veren (kart ile işlem yapan) kabul eder. Opia’nın verilen bilgilerin bilgi verene (kart ile işlem yapana) ait olup olmadığını araştırma yükümlülüğü yoktur.  


Bilgi veren kullanıcı, verdiği bilgilerin gerçek ve doğru olduğunu garanti eder ve bu bilgilerde herhangi bir değişiklik olduğunda Opia’ya bildirmeyi taahhüt eder. Kayıt formunda belirtilen gerçeğe aykırı, yanlış, eksik ya da tam olmayan bilgiler nedeniyle Opia’nın, web sitesi sorumlusunun ya da herhangi bir üçüncü kişinin maruz kalabileceği zarar ya da kayıptan kullanıcı sorumlu olacaktır.


Güvenlik


Site’de kredi kartı ile alışveriş yapmak aşağıdaki güvenlik protokollerine tabidir: - Kişisel bilgileriniz, kart numaranız ve şifreleriniz kayıt edilmez, saklanmaz. - 128bit SSL şifrelemesi kullanılmaktadır. - 3D Secure ile güvenli kredi kartı kullanımı sunulmaktadır.  


Opia Fashion, istisnai durumlarda bankadan sözlü olarak siparişin teyidini isteyebilir. Bu durumda bankanız sizi bankada kayıtlı bilgilerinizden ulaşarak arayacak ve siparişiniz ile ilgili teyit isteyebilecektir. Bankanızın size ulaşabilmesi için bankanızda kayıtlı bulunan kişisel bilgilerinizin güncel olduğundan emin olunuz. Güvenlik işlemleri sebebiyle, kayıtlı bulunan telefon numaranızın doğru olduğundan emin olunuz, siparişiniz ile ilgili her türlü bilgilendirme için sisteme girmiş olduğunuz numaralar ve e-posta adresiniz kullanılacaktır. İşlem yalnızca kartı veren bankanın kimlik doğrulama kodunu onaylaması halinde devam edecektir. Diğer tüm durumlarda işlem reddedilecektir. 

Tüm gizli bilgiler ilgili finans kuruluşuna doğrudan ve şifreli formatta (SSL) iletilir. Güvenli Elektronik İşlemler girişiminin temel amacı İnternet işlemlerinin güvenliğini garanti etmektir.


İşlem Güvenliği Site' de alışverişleriniz SSL(Secure Socket Layer) sertifikası garantisi altındadır. SSL sertifikasının görevi, kullanıcı bilgisayarı ile sitenin bulunduğu ana makine(server) arasındaki bilgi akışının güvenli olarak yapılmasını sağlamaktır. Bu sayede ziyaretçi-sunucu arasındaki bilgiler şifrelenmiş olarak paketlenir ve ancak kullanıcı tarayıcısı veya sunucu tarafından çözülür. Böylelikle kullanıcı tarafından sunucuya gönderilecek önemli bilgiler, kredi kartı, üye bilgileri, vs. sunucuya ulaşıncaya kadar geçeceği network sistemlerinde okunamaz veya alınamaz.